Új módszerekkel próbálkoznak a telefonos csalók
Nyereményjátékra hivatkozva próbálnak adatokat szerezni a gyanútlan emberektől.
Nyereményjátékra hivatkozva próbálnak adatokat szerezni a gyanútlan emberektől.
A csalók sokszor telefonon, e-mailben vagy a közösségi oldalon keresik fel az áldozataikat, hogy bankkártyaadatokat vagy közvetlenül pénzt csaljanak ki tőlük. A rendőrség közzétett egy videót, amelyben az egyik leggyakoribb telefonos csalás módszerére hallható.
Az ismeretlen külföldi telefonszámról próbálkozó csalók ellen az egyetlen megoldás az, ha nem hívjuk vissza őket.
Telefonos csaló vert át egy gyanútlan, vidéki asszonyt – manapság ez egy mindennapos történet. Csakhogy az elkövető bentről, a váci börtönből szedte rá áldozatát, ráadásul rabtársainak mobiljára utaltatott vele pénzt – derül ki a hvg.hu birtokába került rendőrségi határozatból. A nyomozást viszont felfüggesztették arra hivatkozva, hogy nem találják – a rács mögött – a tettest.
Általunk eddig nem ismert módon próbálkoznak telefonos csalók. A módszert olyan szintre tökéletesítették, hogy most már pötyögnie sem nagyon kell, egy-két érintéssel elveszíthet elég sok pénzt.
Az utóbbi hetekben megszaporodtak azok az esetek, amikor ismeretlen személyek a UPC nevében adategyeztetésre hivatkozva telefonon keresik meg az ügyfeleket és elkérik személyes adataikat – hívja fel ügyfelei figyelmét a szolgáltató.
Több ezer forintba kerülhet, ha valaki válaszol a +269-cel kezdődő számról érkező hívásokra és szöveges üzenetekre. Egy újabb trükkös hívásról van szó, Afrikából indítják bűnözők – írja a Délmagyarország.
Óvatosnak kell lenniük az okostelefonok tulajdonosainak a kétdimenziós vonalkódokkal. Ezek ugyanis kártékony programokat is rejthetnek, amelyek kéretlenül emelt díjas sms-ekkel csalnak ki pénzt az okostelefonok gazdáitól. Egyelőre Oroszországban és Kínában terjedtek el az androidos telefonokat érintő QR-kód csalások, de jobb figyelni, mit engedélyezünk az appok telepítése során.